Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix kupuje niezależnego producenta gier

Kupno Night School Studio to początek współpracy Netflixa z niezależnymi twórcami gier (fot. Florian Olivo/Usnplash.com)

Netflix ogłosił przejęcie niezależnego twórcy gier mobilnych Night School Studio. Nie ujawniono kwoty transakcji.

Night School Studio zostało założone przez Seana Krankela i Adama Hinesa w 2014 roku. Jest najbardziej znane z dobrze przyjętej przez krytyków debiutanckiej gry Oxenfree. Siedzibę ma w Glendale w Stanach Zjednoczonych.

„Będziemy rozwijać współpracę z programistami z całego świata i zatrudniać najbardziej utalentowanych w branży, aby dostarczać kolekcję ekskluzywnych gier zaprojektowanych dla każdego rodzaju graczy i na każdym poziomie zaawansowania. Podobnie jak nasze programy i filmy, te gry zostaną uwzględnione w ramach członkostwa w serwisie Netflix — wszystkie bez reklam i bez zakupów w aplikacji” - napisano w ogłoszeniu.

Na początku tygodnia Netflix - zgodnie z zapowiedziami - rozpoczął rozpowszechnianie gier na swojej platformie w krajach europejskich. Wcześniej dwie z gry z serii "Strange Things" zostały co prawda udostępnione w Polsce, ale jako właściwy początek swojej ekspansji serwis uznaje koniec września. Pięć gier trafiło do Hiszpanii i Włoch. We wszystkich trzech krajach dostępnych jest pięć tytułów: „Stranger Things: 1984”, „Stranger Things 3: The Game”, „Card Blast”, „Teeter Up” i „Shooting Hoops”.

(MAC, 01.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.