Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook w Rosji zagrożony stratą jednej dziesiątej rocznego dochodu

"Wiedomosti" informują o możliwej karze dla Facebooka (fot. Alexander Smagin/Unsplash.com)

Dziennik "Wiedomosti" poinformował w czwartek, że rosyjski regulator rynku mediów Roskomnadzor zamierza sporządzić wobec Facebooka protokół ws. naruszenia administracyjnego. Może to skutkować grzywną w wysokości od 5 do 10 proc. jego rocznego zysku w tym kraju.

Roczny zysk amerykańskiego koncernu w Rosji wyceniany jest na 12 mld rubli, czyli ok. 165 mln dol. Kara ma być związana z powtórną odmową nieusunięcia treści zakazanych przez Rosję. Roskomnadzor wyznaczył spotkanie na 4 października. Po nim sprawa trafi do sądu, który zdecyduje o wysokości kary.

Amerykańskie koncerny działające w Rosji wielokrotnie miały do czynienia z grzywnami. Dotąd żadna nie przekroczyła jednak 20 mln rubli (ok. 275 tys. dol.). W środę sąd w Moskwie ukarał koncern Google dwiema grzywnami łącznej wysokości 6,5 mln rubli (ponad 89 tys. dol.).

(MAC, 01.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.