Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Cyfrowy Polsat zapowiada wezwanie na akcje

Zygmunt Solorz planuje inwestycje w elektrownie jądrową (fot. materiały prasowe)

Zarząd Cyfrowego Polsatu po zawarciu porozumienia z Reddev Investments Limited i Zygmuntem Solorzem zapowiedział nabywanie akcji spółki w ramach wezwania. Cenę oferowaną za jedną akcję w wezwaniu określono na 35 zł.

Spółka ma w planach nabycie niemal 83 mln akcji. Ogłoszenie wezwania ma nastąpić 28 września br., a całościowy koszt akwizycji nie przekroczy łącznej kwoty 2,93 mld zł. Spółka ustanowiła zabezpieczenie w kwocie nie większej niż 2,91 mld zł i chce zaciągnąć kredyt obrotowy w kwocie odpowiadającej wysokości zabezpieczenia. Środki te będą mogły być przeznaczone wyłącznie na nabycie akcji. Rada nadzorcza Cyfrowego Polsatu wyraziła zgodę na wszystkie działania wymienione w komunikacie, który trafił do akcjonariuszy wieczorem 27 września. Nabycie akcji będzie mogło nastąpić dopiero po uchwaleniu przez walne zgromadzenie uchwały dotyczącej upoważnienia zarządu do nabycia akcji.

W poniedziałkowym oświadczeniu, jakie Zygmunt Solorz napisał do akcjonariuszy, przypomniał, że chociaż firma zaczynała od jednej stacji telewizyjnej, spółka Cyfrowy Polsat była w stanie stać się "największą w Polsce grupą medialno-telekomunikacyjną". Wyjaśnił, że decyzja o wezwaniu jest podyktowana nowymi wyzwaniami, jakie czekają spółkę w najbliższym czasie i chęcią dania szansy inwestorom na wyjście z inwestycji i sprzedażą ich akcji po "godziwej cenie". "Skoro Grupa osiągnęła pewien etap rozwoju, to mogą chcieć wyjść ze swojej inwestycji, nie widząc się jako akcjonariusze Grupy, rozwijającej swoją działalność również w nowych obszarach".

W sierpniu Zygmunt Solorz i Michał Sołowow ogłosili decyzję o rozpoczęciu wspólnego projektu, którego celem jest budowa w Pątnowie elektrowni jądrowej. Była ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher dołączyła do amerykańskiej firmy doradczej IP 3, która ma pomagać w tej budowie.

(KAP, 28.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.