Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 27, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

ATM Grupa po 30 proc. zwiększyła w pierwszym półroczu przychody i zysk netto

ATM Grupa dla Netflixa realizuje serial "Zachowaj spokój" z Magdaleną Boczarską i Leszkiem Lichotą (fot. materiały prasowe)

ATM Grupa w pierwszym półroczu 2021 roku uzyskała 111,4 mln zł przychodów ze sprzedaży i 10 mln zł zysku netto.

W porównaniu z pierwszym półroczem 2020 roku przychody grupy kapitałowej wzrosły o 30,3 proc. Również o 30,3 proc. wzrósł zysk netto. Jednak wskaźnik EBITDA spadł o 3,6 proc., do 20,6 mln zł. Spółka w sprawozdaniu z działalności tłumaczy to głównie niższą wartością amortyzacji. Na wysokość amortyzacji w 2020 roku znaczny wpływ miało udzielenie licencji Sony Pictures Entertainment na emisję drugiego sezonu serialu "Znaki".

Z produkcji telewizyjnej i filmowej wpłynęło 73,8 mln zł, czyli o 23,6 proc. więcej, niż rok wcześniej.

"Wzrost przychodów związany jest głównie z realizacją większej liczby projektów niż w pierwszym półroczu poprzedniego roku" - podała spółka w sprawozdaniu z działalności. Z powodu pandemii koronawirusa w marcu 2020 roku na dwa miesiące spółka zawiesiła produkcję filmów i seriali.

Segment zarządzania aktywami trwałymi, obejmujący usługi pomocnicze m.in. dla produkcji telewizyjnej, filmowej i teatralnej (np. wozy HD, usługi dźwiękowe, montażowe, operatorskie i wynajem studiów), dał grupie 18,6 mln zł przychodów (wzrost o 49,6 proc.).

Segment nadawania (przede wszystkim kanał naziemny ATM Rozrywka) zapewnił grupie 2,7 mln zł przychodów (spadek o 31,7 proc.). Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przedłużyła koncesji nadawcy i ATM Rozrywka zakończyła nadawanie pod koniec lutego 2021 roku.

Działalność deweloperska ATM Grupy wygenerowała 16,1 mln zł przychodów wobec 6,1 mln zł rok wcześniej.

Wśród nowych produkcji realizowanych przez ATM Grupę w pierwszym półroczu 2021 roku premiery telewizyjne miały: program "Power Couple" (TVN) i serial "Hardcorowa miłość" (Polsat Play). Grupa rozpoczęła w tym okresie zdjęcia do seriali: "Dzielnica strachu" (TV Puls) i "Troje pod przykrywką" (TV 4) - obie produkcje miały premiery we wrześniu. W pierwszym półroczu rozpoczęto również zdjęcia do drugiego serialu realizowanego przez ATM Grupę dla Netflixa - "Zachowaj spokój". Z kolei spółka zależna Production Services Poland realizowała serial "Receptura", od września pokazywany przez TVN. 

W pierwszym półroczu 2021 roku na 41 antenach można było oglądać 50 produkcji ATM Grupy.

(KOZ, 27.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.