Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 27, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał religijny EWTN Polska z koncesją od KRRiT, ma nadawać naziemnie

Obecnie EWTN Polska można oglądać m.in. na YouTube (screen: YouTube/EWTN Polska)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję kanałowi religijnemu EWTN Polska, który obecnie nadaje m.in. za pośrednictwem YouTube. Stacja ma pojawić się w naziemnym multipleksie firmy BCAST.

Redakcja EWTN Polska przekazała "Pressowi", że regularny, docelowy przekaz kanału może ruszyć na początku 2022 roku, a wcześniej mogą być prowadzone emisje testowe. Stacja pracuje nad ramówką, która ma być bogatsza od tej prezentowanej teraz m.in. na YouTube i platformie IPTV Avios.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała kanałowi EWTN Polska koncesję na nadawanie w sieciach telekomunikacyjnych oraz uznała jego właściciela - Fundację Vide et Crede - za nadawcę społecznego, zwalniając go tym samym z opłaty za udzielenie koncesji. Stacja nie będzie emitowała reklam. Ma utrzymywać się z darowizn.

Oprócz multipleksu testowego BCAST, obecnie działającego we Wrocławiu i Warszawie, kanał ma też pojawić się u kolejnych operatorów, w tym w sieciach kablowych.

EWTN Polska należy do sieci katolickich telewizji EWTN, która została założona w 1981 roku. Stacje grupy docierają do 150 krajów. Polska wersja EWTN nadaje od października 2018 roku.

(MNIE, 27.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.