Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 27, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Właściciel Gremi Media w pierwszym półroczu wypracował 46,9 mln zł przychodów

Grzegorz Hajdarowicz ma większościowy pakiet udziałów w spółce KCI SA (fot. materiały prasowe)

Spółka KCI, większościowy akcjonariusz Gremi Media, wydawcy "Rzeczpospolitej" i "Parkietu", miała 46,9 mln zł przychodów w pierwszym półroczu 2021 roku. Zysk wzrósł o 29,85 proc.

Jak wynika z raportu finansowego spółki w pierwszym półroczu, KCI SA wypracowała 46,9 mln zł, czyli o 1,33 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2020 roku. Zysk netto wzrósł z 6,38 mln zł do 8,29 mln zł. 

Działalność Grupy Gremi Media SA, która prowadząc regularną działalność mediową (sprzedaż prasy, ogłoszeń, e-wydań, dostępów do treści) wnosi największy wkład w kategorię przychodów ze sprzedaży towarów i usług (przychody te stanowią aż 92 proc. wszystkich przychodów i zysków całej Grupy Kapitałowej KCI SA w pierwszym półroczu). Pod względem dochodowości (zysk netto) na pierwszym miejscu uplasował się również segment mediowy.

Koszty operacyjne KCI wzrosły o 4,25 proc. – z 38,65 mln zł do 40,29 mln zł. Przyczyną wzrostu jest uwzględnienie w kosztach operacyjnych (wynagrodzenia) niegotówkowych kosztów programu opcyjnego, które w pierwszym półroczu 2021 roku wyniosły 1,78 mln zł. Pozostałe pozycje kosztów operacyjnych są na podobnym poziomie, jak w pierwszym półroczu 2020 roku.

(BAE, 27.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.