Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Press" drugim najczęściej cytowanym medium w kategorii miesięczników i dwumiesięczników

W sierpniu na magazyn "Press" media powoływały się 195 razy

W sierpniu "Press" uplasował się na drugim miejscu najczęściej cytowanych miesięczników i dwumiesięczników – wynika z raportu "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce".

W sierpniu na magazyn "Press" media powoływały się 195 razy. Największą liczbę wzmianek odnotowano w przypadku magazynu "Forbes" (221), który awansował z miejsca trzeciego, m.in. za sprawą oficjalnego potwierdzenia, że piosenkarka Rihanna została miliarderką. Na trzecim miejscu znalazł się "Twój Styl" (160).

Press

Instytut Monitorowania Mediów (IMM) (imm.com.pl)

Najczęściej cytowanym medium w sierpniu w rankingu ogólnym był portal WP.pl, na który powoływano się 4,7 tys. razy. Na drugim miejscu znalazł się Onet, lider zestawienia przez ostatnich kilka miesięcy, z liczbą 4,2 tys. cytowań. Podium zamyka "Rzeczpospolita" - dziennik wzmiankowano 3,5 tys. razy.

W rankingu ogólnym wzrost o osiem miejsc zanotowała TVP Info, która zajmuje teraz siódmą pozycję. Na stację najczęściej powoływano się między innymi w związku z przeprowadzoną na antenie rozmową z prezydentem Andrzejem Dudą na temat lex TVN.

Press

Instytut Monitorowania Mediów (IMM) (imm.com.pl)

TVN 24 (3268 cytowań) zajął pierwsze miejsce spośród najbardziej opiniotwórczych stacji telewizyjnych. Wyprzedził Polsat News (2213) i TVP Info (1813).

Press

Instytut Monitorowania Mediów (IMM) (imm.com.pl)

Wśród stacji radiowych kolejny miesiąc liderem jest RMF FM (2848). Drugie miejsce zajął Program Pierwszy Polskiego Radia (1155). Na trzeciej pozycji znalazło się Polskie Radio 24 (944).

Press

Instytut Monitorowania Mediów (IMM) (imm.com.pl)

Najbardziej opiniotwórcze portale internetowe to w sierpniu: zajmująca pierwsze miejsce w rankingu ogólnym WP.pl (4768), Onet (4226) i Interia.pl (1186). Największy wzrost w tej kategorii osiągnął serwis Businessinsider, który awansował o trzy pozycje na miejsce dziewiąte. Na tę redakcję powoływano się m.in. w nawiązaniu do rozmowy z liderem Agrounii Michałem Kołodziejczakiem, który zapowiadał blokady dróg w ramach protestu rolników.

Press

Instytut Monitorowania Mediów (IMM) (imm.com.pl)

Największą liczbę cytowań wśród tytułów prasowych miała "Rzeczpospolita" (3526), która odnotowała wzrost liczby wzmianek o ponad 25 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem. Dziennik zawdzięcza to m.in. materiałowi informującemu o zarzutach ukrywania majątku przez prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Za "Rzeczpospolitą" znalazły się: "Gazeta Wyborcza" (1799) i "Dziennik Gazeta Prawna" (1789).

Press

Instytut Monitorowania Mediów (IMM) (imm.com.pl)

W zestawieniu tygodników i dwutygodników na czele była "Wspólnota" (247), która awansowała o trzynaście miejsc za sprawą publikacji cyklicznego rankingu najbogatszych samorządów w Polsce, licznie cytowanego przez inne media. Następne w kategorii były: "Newsweek" (246), na który najczęściej powoływano się w związku z wywiadem z szefem NIK Marianem Banasiem, oraz "Viva!" (240), która opublikowała wywiad z Jolantą Kwaśniewską.

Press

Instytut Monitorowania Mediów (IMM) (imm.com.pl)

Najbardziej opiniotwórczym medium regionalnym w sierpniu był "Kurier Lubelski" (228). Dziennik podskoczył o piętnaście pozycji dzięki wywiadowi z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem, w którym polityk powiedział, że jest przeciwnikiem obowiązku szczepień dla nauczycieli i uczniów. Na drugim miejscu w tej kategorii znalazło się Radio Kraków (137), które odnotowało wzrost o trzy miejsca. Za nim znalazło się Radio Poznań (125).

Press

Instytut Monitorowania Mediów (IMM) (imm.com.pl)

Analizę częstotliwości cytowań przygotowano na podstawie 47 470 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych. Badanie dotyczy okresu 1-31 sierpnia 2021 roku.

(BAE, 23.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.