Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Za przedłużeniem koncesji TVN 24 głosuje już troje członków KRRiT

Koncesja TVN 24 obowiązuje do niedzieli (fot. Paweł Wodzynski/East News)

Kolejne głosowania członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nad koncesją TVN 24 nie przyniosły rozstrzygnięcia. Za przedłużeniem koncesji głosowało troje członków KRRiT, a nie - jak wcześniej - tylko przewodniczący. Polska koncesja TVN 24 obowiązuje do niedzieli.

KRRiT podejmuje uchwały większością 4/5 głosów. Jak informuje rzeczniczka Krajowej Rady Teresa Brykczyńska, za przedłużeniem koncesji oddano trzy głosy, a przeciw - dwa. Według Wirtualnej Polski udzielenia koncesji chce już nie tylko przewodniczący Witold Kołodziejski, ale także wiceszefowa KRRiR Teresa Bochwic i Elżbieta Więcławska-Sauk. Przeciw głosowali Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski.

"W trakcie omawiania projektu uchwały o udzielenie koncesji zastrzeżono, że jej podjęcie, nie zamyka kwestii związanych z dostosowaniem struktury właścicielskiej spółki TVN do zapisów ustawy" - przekazała Teresa Brykczyńska. "W związku z tym, będzie prowadzone odrębne postępowanie, zobowiązujące spółkę TVN do dostosowania swojej struktury właścicielskiej do obowiązujących przepisów" - zapowiedziała Brykczyńska.

Za nieprzedłużeniem koncesji dla TVN 24 było dwóch członków, dwóch również głosowało przeciw, a jeden głos był wstrzymujący się.

"W związku z brakiem rozstrzygnięcia, jutro odbędzie się kolejne głosowanie" - poinformowała rzeczniczka Krajowej Rady.

Koncesja TVN 24 obowiązuje do niedzieli 26 września, a nadawca wystąpił o jej przedłużenie w lutym 2020 roku. TVN 24 od sierpnia ma już holenderską licencję na nadawanie. Zacznie ona obowiązywać, jeśli TVN nie dostanie polskiej.

(KOZ, 21.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.