Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 19, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz TVP na Facebooku: "Kto jada vege, ten dmucha kolegę"

Opozycyjni członkowie rady programowej TVP 3 Opole uznali wpis Tomasza Gduli za skandaliczny (screen YouTube.com/TVP3 Opole)

"Kto jada vege, ten dmucha kolegę" - napisał w czwartek na Facebooku dziennikarz TVP 3 Opole Tomasz Gdula. Wpis skrytykował w sobotę dyrektor opolskiego ośrodka telewizji publicznej, a także opozycyjna część rady programowej stacji. Gdula przeprosił i post usunął.

"Kto jada vege, ten dmucha kolegę. Czy w waszym otoczeniu też potwierdza się ta obserwacja?" - pytał na Facebooku Tomasz Gdula.

"Wpis red. Gduli jest absolutnie poniżej poziomu debaty publicznej. Dziennikarz powinien dbać o standardy, a nie je zaniżać. Na jego miejscu usunąłbym post i przeprosił" - skomentował dyrektor TVP 3 Opole Mateusz Magdziarz, cytowany w sobotę przez "Nową Trybunę Opolską".

Opozycyjni członkowie rady programowej TVP 3 Opole uznali w piątek wpis Tomasza Gduli za skandaliczny. We wspólnym oświadczeniu zaprotestowali "przeciwko językowi pogardy prezentowanemu przez Pana Redaktora". Przypomnieli również, że dziennikarz w przeszłości dopuszczał się "podobnych publikacji uderzających w uczucia mniejszości". Pod oświadczeniem podpisali się: Iwona Gałązka (Lewica), Małgorzata Besz-Janicka (KOD), Piotr Gosztyla (Platforma Obywatelska), Szymon Godyła (Nowoczesna) i Marcin Oszańca (PSL).

Tomasz Gdula w sobotę przeprosił i usunął wpis. "Mój niedawny post o korelacji upodobań kulinarnych i łóżkowych okazał się w oczach części odbiorców, których szanuję i z którym opiniami się liczę, zbyt frywolny, a część z nich poczuła się nim urażona. Nie było to w najmniejszym stopniu moją intencją, dlatego wszystkich dotkniętych przepraszam" - wyjaśnił dziennikarz TVP 3 Opole. (KOZ)

(KOZ, 19.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.