Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał Sportowy został usunięty, a następnie powrócił na YouTube

Kanał został zablokowany około godz. 15 (screen Youtube.com/Kanał Sportowy)

Należący do Mateusza Borka, Michała Pola, Tomasza Smokowskiego i Krzysztofa Stanowskiego Kanał Sportowy został w czwartek na trzy godziny usunięty z platformy YouTube.

Oficjalne przyczyny zbanowania kanału nie są znane, jednak usunięcie konta zbiegło się w czasie z zakończeniem programu "Gromda 6 - Oktagon Live", w trakcie którego prowadzono rozmowę dotyczącą transkobiet biorących udział w profesjonalnych walkach MMA. Prowadzący mieli m.in. stwierdzić, że kobiety transpłciowe nie powinny mieć prawa do udziału w zawodach, ponieważ nie są kobietami, co w opinii komentujących mogło zostać uznane za wypowiedzi transfobiczne. Gdy kanał został przywrócony przez YouTube, nagranie z programu "Gromda 6" nie było na nim widoczne.

Kanał został usunięty ok. godz. 15. Wchodzący na stronę Kanału Sportowego widzieli jedynie informację, że został on zablokowany w związku z "wielokrotnym łamaniem panujących na YouTube zasad dotyczących spamu, treści wprowadzających w błąd i nieuczciwych praktyk".

Kanał Sportowy kilkakrotnie był zawieszany przez YouTube, a tworzone przez dziennikarzy treści były wtedy publikowane na drugim profilu: Kanale Sportowym Extra.

Zgodnie z warunkami świadczenia usług platformy YouTube usunięcie kanału następuje albo po wyraźnym złamaniu regulaminu (np. po publikacji pornografii), albo po otrzymaniu w okresie 90 dni trzech "strike'ów" za naruszenie zasad. Po otrzymaniu "strike'a" użytkownik nie może publikować nowych treści na platformie przez co najmniej tydzień. Kanał może zostać usunięty również w sytuacji, gdy duża liczba użytkowników naraz zgłasza film jako łamiący regulamin i YouTube banuje go automatycznie. 

Co ważne, według regulaminu YouTube'a osoby zbanowane mogą utracić prawo do założenia i prowadzenia innego kanału na platformie. Oznaczałoby to, że YouTube  miałby prawo usunąć również Kanał Sportowy Extra.

Michał Pol nie odpowiedział na pytanie "Presserwisu", czy usunięcie kanału było związane z programem "Gromda 6".

(KAP, 16.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.