Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 15, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były prezes Radia Szczecin pokieruje związkiem MOC Radio

Artur Kubaj od października 2016 roku do stycznia 2020 roku kierował Radiem Szczecin (screen YouTube.com/Radio Szczecin)

Artur Kubaj, były prezes Radia Szczecin, wszedł do zarządu Związku Pracodawców Mediów Radiowych MOC Radio, utworzonego przez Polskie Radio i regionalne rozgłośnie publiczne - dowiedział się "Press".

We wtorek powołała go do zarządu związku rada nadzorcza. Artur Kubaj jest jedynym członkiem zarządu MOC Radio. Przez ostatnie miesiące do zarządu oddelegowany był Mariusz Deckert, prezes Radia Lublin.

Od października 2016 roku do stycznia 2020 roku Artur Kubaj był prezesem Radia Szczecin. Złożył rezygnację ze stanowiska po tym, jak zawiesiła go w obowiązkach rada nadzorcza stacji. Kubaj jest historykiem, pracował w szczecińskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej.

Powołanie związku MOC Radio jest - według zapowiedzi - "odpowiedzią na wielokrotnie wyrażaną przez Przewodniczącego KRRiT potrzebę konsolidacji całego rynku medialnego i reklamowego wokół nowych, zintegrowanych badań konsumpcji treści mediowych".

Najwięksi nadawcy komercyjni (Grupa RMF, Eurozet, Time i Grupa Radiowa Agory) od 2002 roku zrzeszeni są w Komitecie Badań Radiowych. Zarówno Polskie Radio, jak i Audytorium 17 biorą udział w pracach Komitetu Badań Radiowych, choć nie są jego członkami.

(KOZ, 15.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.