Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 10, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarka Noizz wygrywa w plebiscycie Korony Równości

Nagrodę w kategorii media dostała dziennikarka serwisu Noizz Maja Heban (fot. KPH)

Laureatką plebiscytu Kampanii Przeciw Homofobii (KPH) Korony Równości w kategorii media została dziennikarka serwisu Noizz Maja Heban. Robert Biedroń, redakcja magazynu "Replika" oraz drag queen Kim Lee otrzymali nagrody specjalne.

W plebiscycie Korony Równości nagrodzone zostały osoby i grupy szczególnie zaangażowane w walkę o prawa społeczności LGBT+. Oprócz kategorii Media KPH przyznało nagrody w pięciu innych kategoriach. 

Koroną Równości w nowej kategorii plebiscytu – Ludzie internetu – nagrodzona została Janina Bąk, szerzej znana jako Janina Daily, która wspiera społeczność LGBT+ w mediach społecznościowych, tłumacząc, dlaczego tak ważna jest walka o równe prawa.

Nagrodę w kategorii Zaangażowanie społeczne otrzymała Maja Staśko, feministka, aktywistka i dziennikarka.

W kategorii Równe traktowanie zwyciężył zespół, który stworzył Ranking Szkół LGBT+. Korona Równości w kategorii Życie polityczne trafiła w ręce posłanki Magdaleny Biejat, która "konsekwentnie upomina się o prawa osób LGBT+ w Polsce".

Głosami internautek i internautów w kategorii Prawo zwyciężyła Szpila - feministyczny kolektyw antyrepresyjny, który koordynuje udzielanie bezpłatnej pomocy prawnej osobom doświadczającym prześladowań ze strony władzy i policji.

Z okazji 20-lecia Kampanii Przeciw Homofobii przyznano trzy nagrody specjalne. Otrzymali je: Robert Biedroń, założyciel KPH, który przez pierwsze lata istnienia organizacji pełnił funkcję prezesa, redakcja Repliki, a za całokształt działalności nieżyjąca już drag queen Kim Lee.

Korony Równości są przyznawane od trzech lat. Plebiscyt ma na celu wyróżnienie dziennikarzy, aktywistów i polityków, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w walkę o równe prawa dla społeczności LGBT+.

(BAE, 10.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.