Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 07, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po 20 latach z "Dziennika Zachodniego" odchodzi Marcin Zasada

Marcin Zasada, dziennikarz i publicysta "Dziennika Zachodniego", pracował w dzienniku Polska Press przez ostatnie 20 lat (fot. archiwum własne)

Z "Dziennika Zachodniego" (Polska Press) odchodzi Marcin Zasada, jeden z głównych dziennikarzy piszących o polityce. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

– Doszliśmy wspólnie z redakcją do wniosku, że ani redakcja do mnie nie pasuje, ani ja do niej. Doszliśmy do momentu, kiedy dalsza współpraca nie miała sensu i należy się rozstać – mówi Marcin Zasada. I dodaje, że odejście planował już od jakiegoś czasu. 

Zasada nie zdradza szczegółowych planów zawodowych, ale zapewnia, że w mediach pozostanie. Jest w trakcie przygotowywania książki o śląskiej architekturze. 

Marcin Zasada, dziennikarz i publicysta "Dziennika Zachodniego", pracował w dzienniku Polska Press przez ostatnie 20 lat. Prowadzi też rozmowy z politykami w regionalnym Radiu Piekary. Jest współtwórcą filmu dokumentalnego "Archikosmos" o katowickiej architekturze modernistycznej powojnia.

W marcu tego roku spółkę Polska Press kupił PKN Orlen. Do dziś wymieniono prawie wszystkich redaktorów naczelnych, z redakcji odeszli kluczowi menedżerowie i dziennikarze. W całości zmienił się też zarząd.

 

(BAE, 07.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.