Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 30, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie kablówki i platformy mogą udostępniać TVN 24 na holenderskiej koncesji

Za przedłużeniem koncesji KRRiT głosuje tylko jej przewodniczący Witold Kołodziejski (fot. Piotr Molęcki/East News)

Polskie sieci kablowe, platformy satelitarne i operatorzy internetowi będą mogli rozpowszechniać TVN 24 na holenderskiej koncesji. Muszą jednak uiścić za to opłatę.

Do emisji kablowo-satelitarnej na terenie Polski nie jest wymagana polska koncesja, a licencja z dowolnego kraju Unii Europejskiej. Operatorzy rozpowszechniający kanał muszą go jednak zgłosić do rejestru prowadzonego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

We wtorek poinformowano, że przewodniczący KRRiT wysłał do operatorów telewizyjnych zgodę na wpis do rejestru kanału TVN 24 na koncesji Discovery Communications Benelux B.V. "Decyzja zapewnia ciągłość nadawania programu TVN 24 również po 26 września 2021 r., niezależnie od wyników toczących się obecnie postępowań" - podała KRRiT w komunikacie.

Za wpis do rejestru każdy operator musi uiścić opłatę 113 zł. Dopiero wtedy rejestracja zacznie obowiązywać.

Polska koncesja TVN 24 wygaśnie 26 września. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nadal nie podjęła decyzji o jej przedłużeniu, dlatego TVN - poprzez Discovery Communications Benelux B.V. - wystąpił o licencję w Holandii, którą przyznano w sierpniu.

(MNIE, 30.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.