Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 30, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Apel do Putina o zaprzestanie nękania niezależnych mediów

Apel do władz w obronie niezależnego dziennikarstwa opublikowała m.in. "Nowaja Gazieta" (fot. Michael Parulava / Unsplash)

Część rosyjskich mediów opublikowała apel w obronie niezależnego dziennikarstwa wzywający prezydenta Władimira Putina do zaprzestania stosowania represji wobec firm medialnych i dziennikarzy, uznanych za "zagranicznych agentów". 

Apel został opublikowany przez takie media, jak "Nowaja Gazieta, "Forbes Rosja" i Telewizja Dożd, sama uznana za "zagranicznego agenta". Został skierowany do Putina, a także innych ważnych osób w państwie, takich jak prokurator generalny i minister sprawiedliwości. Serwis informacyjny Meduza, również napiętnowany na początku roku, oświadczył: „Nadawanie tego statusu prowadzi do zamykania mediów albo bardzo utrudnia ich pracę. Jesteśmy pewni, że te wydarzenia są częścią zorganizowanej kampanii mającej na celu zniszczenie niezależnych rosyjskich mediów, których jedyną winą jest uczciwe wypełnianie swoich obowiązków zawodowych wobec czytelników” – napisano na stronie internetowej.

Kreml określił te apele jako emocjonalne, odrzucając zarzut, że media są prześladowane. Prawo pozwalające uznawać media za "zagranicznych agentów" według władzy jest potrzebne do ochrony Rosji przed ingerencją z zagranicy, dzięki której obce siły miałyby możność manipulowania dziennikarzami i organizacjami pozarządowymi.

(MAC, 30.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.