Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 27, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT znowu bez decyzji w sprawie TVN 24, obóz rządzący zmienia ton

Przyznanie koncesji TVN 24 popiera tylko Witold Kołodziejski (fot. Piotr Molęcki/East News)

26 sierpnia członkowie KRRiT kolejny raz głosowali w sprawie koncesji dla TVN 24. Głosowanie nie przyniosło rozstrzygnięcia. Tymczasem obóz rządzący zmienia ton wypowiedzi w sprawie ustawy lex TVN.

Jak poinformował Andrzej Sabatowski, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w czwartek przeprowadzono jedno głosowanie w sprawie TVN 24. Za nieprzedłużeniem koncesji tradycyjnie byli Teresa Bochwic, Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski. Elżbieta Więcławska-Sauk wstrzymała się, a przeciw był tylko Witold Kołodziejski. Rada podejmuje uchwały większością 4/5 głosów. Kolejne posiedzenie odbędzie się 2 września.

W ostatnich dniach zarówno przedstawiciele partii rządzącej, jak i prezydent Andrzej Duda zaczęli wysyłać sygnały, które mogą sugerować zmianę ich podejścia do lex TVN. W trakcie wmurowania kamienia węgielnego w powstającym zakładzie produkcyjnym PepsiCo premier Mateusz Morawiecki mówił, jak bardzo ważne są amerykańskie inwestycje na terenie Polski i dodał, że cieszy się, że Polska cieszy się zaufaniem inwestorów amerykańskich". Po czym stwierdził: "Tworzymy najlepszy możliwy klimat do inwestowania w naszym kraju". Morawiecki występując tego samego dnia w "Gościu Wiadomości" powtórzył tę opinię, dodał, że takie amerykańskie firmy, jak Google, Microsoft i Dell są bardzo zainteresowane inwestycjami w naszym kraju.

Wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki perspektywę odrzucenia ustawy przez Senat, co zapowiedziało 52 senatorów, skwitował jednym słowem: "Słusznie". A prezydent Andrzej Duda w wywiadzie udzielonym we wtorek TVP Info podkreślał, że repolonizacja mediów nie powinna odbywać się przymusowo, lecz na zasadach wolnego rynku.

Koncesja TVN 24 obowiązuje do 26 września, a nadawca wystąpił o jej przedłużenie w lutym 2020 roku. TVN 24 od sierpnia ma już holenderską licencję na nadawanie. Zacznie ona obowiązywać, jeśli TVN nie dostanie polskiej.

(MNIE, KAP, 27.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.