Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Axel Springer przejął POLITICO

Zespoły redakcyjne i kierownicze POLITICO, POLITICO Europe i Protocol pozostaną na swoim miejscu (fot. materiały prasowe)

Niemiecki gigant wydawniczy Axel Springer kupił POLITICO - waszyngtoński serwis informacyjny - oraz jego europejski odpowiednik POLITICO Europe. Zdaniem "The New York Times" transakcja może wstrząsnąć sceną medialną w Waszyngtonie.

Springer przejmie kontrolę nad POLITICO, siostrzaną witryną POLITICO Europe i Protocol, nową firmą medialną wydawcy. "The New York Times" wcześniej donosił, że właściciel POLITICO Robert L. Allbritton za sprzedaż udziałów chciał miliard dolarów. Spółki nie ujawniły warunków finansowych. Jeśli wydawcy dostaną zgodę od organów regulacyjnych, zamknięcie transakcji spodziewane jest w IV kwartale 2021 r.

Zespoły redakcyjne i kierownicze POLITICO, POLITICO Europe i Protocol będą nadal obsługiwać publikacje niezależnie od innych marek Axel Springer z siedzibą w USA. 

Axel Springer i POLITICO w Stanach Zjednoczonych są partnerami biznesowymi od 2014 roku, kiedy uruchomili Politico Europe. 

(BAE, 26.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.