Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marek Twaróg redaktorem naczelnym „Presserwisu”

Pod kierownictwem Marka Twaroga "Dziennik Zachodni” przeszedł udaną transformację cyfrową (fot. archiwum prywatne)

Marek Twaróg, wieloletni redaktor naczelny „Dziennika Zachodniego” (Polska Press Grupa), obejmie stanowisko redaktora naczelnego „Presserwisu” i Press.pl. Będzie odpowiedzialny za bieżące działanie serwisów oraz rozwój produktów cyfrowych wydawcy magazynu "Press".

Pod kierownictwem Marka Twaroga „Dziennik Zachodni” przeszedł udaną transformacje cyfrową. Dziennikzachodni.pl i śląskie serwisy pod marką naszemiasto.pl wielokrotnie znajdowały się na czele zestawień najczęściej odwiedzanych regionalnych stron informacyjnych w polskim internecie.

– Politycy otwarcie walczą z niezależnymi mediami. Szczególnie teraz branża dziennikarska musi trzymać się razem, realizować wspólne projekty i strzec przestrzegania standardów. Media branżowe powinny inspirować do takich działań i je promować. A także monitorować stan wolności słowa w Polsce. Tak właśnie widzę swoją rolę, stając na czele profesjonalnych dziennikarzy „Presserwisu” – stwierdza Marek Twaróg.

– Cieszę się, że Marek do nas dołącza, choć wiem, że nie mielibyśmy na to szansy, gdyby nie orlenizacja Polska Press. Namawiam innych wydawców, by szli tą drogą, sami możemy wiele zyskać, zatrudniając niesłusznie zwalnianych profesjonalistów – stwierdza Andrzej Skworz, redaktor naczelny i założyciel „Press”.

Marek Twaróg był redaktorem naczelnym „Dziennika Zachodniego" od 2010 roku, wcześniej trzy lata kierował „Gazetą Wrocławską”. Stracił pracę w wyniku czystek w wydawnictwie Polska Press, jakie miały miejsce po sfinalizowanej na początku marca tego roku transakcji zakupu gazet regionalnych przez PKN Orlen. Zanim to nastąpiło, otwarcie krytykował przejęcie dzienników i serwisów regionalnych przez spółkę Skarbu Państwa.

(CP, 26.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.