Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 25, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezenter radia z Nashville kwestionował sens szczepień, umarł na Covid

Phil Valentine liczył, że wróci na antenę i będzie mógł opowiedzieć, jak bardzo się mylił, bagatelizując szczepienia (screen: YouTube/CBS 17)

Phil Valentine, prowadzący talk-show WWTN Radio z Nashville, który na antenie kwestionował konieczność szczepienia się przeciwko koronawirusowi, zmarł w wieku 61 lat przez COVID-19.

W swoim programie Valentine wielokrotnie bagatelizował znaczenie szczepionek, mówiąc np. w grudniu ub.r., że wierzy, iż jego szanse na śmierć z powodu COVID-19 są "prawdopodobnie o wiele mniejsze niż jeden procent". Odszedł miesiąc po tym, jak w trakcie audycji oznajmił, że jest zarażony.

Jak informowała jego rodzina, pod koniec lipca był hospitalizowany, cierpiał na Covid, zapalenie płuc i towarzyszące mu skutki uboczne. "Phil chciałby, aby jego słuchacze wiedzieli, że chociaż nigdy nie był »antyszczepionkowcem«, żałuje, że nie był bardziej »proszczepionkowy«, i cieszy się, że będzie mógł bardziej energicznie bronić tego stanowiska, gdy tylko pojawi się z powrotem na antenie" – napisał 22 lipca jego brat Mark Valentine.

Phil Valentine zmarł dokładnie miesiąc później.

(MAC, 25.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.