Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Skargi do KRRiT na Polsat ws. meczu polskich siatkarek

KRRiT otrzymała 10 skarg na Polsat (fot. Pavel Danilyuk/Pexels)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała skargi na Telewizję Polsat, która na otwartej antenie nie pokazała czwartkowego meczu polskich siatkarek z Niemkami w ramach Mistrzostw Europy.

Zgodnie z rozporządzeniem KRRiT mecze z udziałem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata i Europy w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn są na liście wydarzeń, które muszą być pokazywane na otwartych antenach. Telewizja Polsat transmitowała czwartkowe spotkanie Polska - Niemcy jedynie w Polsat Sport, nadawca nie pokazał go na żadnej otwartej arenie.

Karolina Czuczman z zespołu rzecznika prasowego KRRiT informuje, że do Krajowej Rady wpłynęło w tej sprawie 10 skarg od widzów. - Będzie w tej sprawie prowadzone postępowanie - zapowiada.

Piątkowy mecz Polska - Grecja transmitowany był już nie tylko w Polsat Sport, ale i naziemnym Super Polsacie.

Zapytaliśmy rzecznika Polsatu Tomasza Matwiejczuka, czemu czwartkowego spotkania nie było w Super Polsacie. Odpowiedział, że to sprawdzi. Po kilku godzinach stwierdził tylko: "Nic nowego nie dodam".

(KOZ, 23.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.