Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN 24 ma już holenderską koncesję, ale apeluje do KRRiT o polską

Polska koncesja TVN 24 wygasa 26 września (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Zarząd TVN poinformował, że jeśli kanał TVN 24 do 26 września nie otrzyma koncesji od KRRiT, będzie nadawał na licencji holenderskiej.

Jak podkreślono w oświadczeniu, biorąc pod uwagę zwłokę w wydaniu koncesji przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, TVN chce być gotowy na każdą ewentualność. "Dlatego w lipcu br. został złożony wniosek o przyznanie holenderskiej koncesji na nadawanie i została ona przyznana. Jeśli KRRiT nie wyda decyzji o przedłużeniu koncesji TVN 24 do 26 września, dalsze nadawanie umożliwi, zgodnie z polskim i unijnym prawem, koncesja holenderska" - napisano. Dodano jednak, że TVN cały czas wierzy, że nie będzie musiał z niej korzystać. Zaapelowano do KRRiT o niezwłoczne przyznanie licencji.

"Chcemy też z całą stanowczością podkreślić, że uzyskanie koncesji dla kanału TVN 24 w Holandii w żaden sposób nie rozwiązuje problemu, z jakim mamy do czynienia w związku z uchwaloną przez Sejm nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji" - podkreślono. Zaapelowano do władz o odrzucenie tej "szkodliwej nowelizacji". "Jesteśmy też w pełni zdeterminowani, by bronić prawa naszych widzów i wszystkich Polaków do wolnych mediów i wolnego wyboru" - napisano.

(MNIE, 16.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.