Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 13, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN 24 z rekordem oglądalności dzięki relacjom o lex TVN

Sprawa nowelizacji ustawy medialnej gościła na antenie TVN 24 przez prawie cały dzień (fot. Paweł Wodzyński/East News)

W środę stacja TVN 24, relacjonując sejmową debatę i głosowanie w sprawie nowelizacji ustawy medialnej, zanotowała rekordowe wyniki oglądalności i tego dnia była liderem rynku telewizyjnego.

Z danych Nielsen Media udostępnionych przez TVN wynika, że w środę udziały TVN 24 w grupie ogólnej wyniosły 9,8 proc., co było najlepszym wynikiem w dwudziestoletniej historii stacji. Poprzedni rekord padł 30 października 2020 roku, gdy kanał pokazywał protesty w obronie praw kobiet.

W środę gorsze wyniki od TVN 24 zanotowały kanały naziemne: Polsat - 9 proc., TVP 1 - 8,5 proc., TVN - 6,7 proc., TVP 2 - 6,7 proc. Z kolei TVP Info miało1 proc., a Polsat News - 2,5 proc. udziału w grupie wszystkich widzów.

W grupie komercyjnej TVN 24 w środę był trzeci, osiągając 6,09 proc. udziałów. Pierwszy był Polsat (10,6 proc.), a drugi TVN (8,83 proc.). W tej grupie TVP Info osiągnęła 2,2 proc., a Polsat News - 2,18 proc.

Debatę sejmową oraz niektóre specjalne programy TVN 24 o zmianach w przepisach, które uderzają w TVN Grupę Discovery, równolegle emitował też główny TVN.

(MNIE, 13.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.