Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Amerykańscy senatorowie ostrzegają Polskę w sprawie lex TVN

List zainicjowała senatorka Jeanne Shaheen z Partii Demokratycznej (screen Youtube.com/CNN)

W środę amerykańscy senatorowie opublikowali list otwarty na temat planowanych przez PiS zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. List zainicjowała senatorka Jeanne Shaheen z Partii Demokratycznej, która jest szefową podkomisji ds. Europy w komisji spraw zagranicznych amerykańskiego Senatu.

W opinii sygnatariuszy listu wprowadzenie proponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość przepisów będzie miało negatywny wpływ na relacje USA i Polski w zakresie obronności, handlu i biznesu. Ich zdaniem ustawa dyskryminuje firmy spoza Unii Europejskiej i doprowadzi do wyjścia z Polski amerykańskiego inwestora, który zatrudnia tysiące ludzi w naszym kraju. Podkreślili, że zmieniona ustawa osłabiłaby wolność mediów, o którą Polacy walczyli od lat, i dodali, że „to nie jest sposób na przyciągnięcie zagranicznych inwestorów", a zachowanie polskiego rządu „nie odzwierciedla wartości, na których opierają się wzajemne stosunki”.

List został podpisany przez członków obu amerykańskich partii – Dicka Durbina, Chrisa Murphy’ego, Chrisa Coonsa, Bena Cardina, Jima Rischa i Jeanne Shaheen.

(KAP, 05.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.