Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 03, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Discovery rozważa kupno brytyjskiego państwowego Channel 4

Brytyjski rząd na początku lipca informował, że prędzej czy później Channel 4 ma zostać sprywatyzowany (Screen Youtube.com/Channel 4)

Amerykański koncern Discovery sonduje możliwość złożenia oferty kupna państwowego brytyjskiego nadawcy telewizyjnego Channel 4. O takiej możliwości poinformował serwis The Telegraph.

Brytyjski rząd 6 lipca ogłosił konsultacje w sprawie sprzedaży Channel 4, rozważając poważnie przeprowadzenie jego prywatyzacji. Ewentualne przejęcie nie nastąpi jednak na pewno do końca pierwszej połowy przyszłego roku, kiedy Discovery będzie zajęte przede wszystkim łączeniem się z WarnerMedia. Zdaniem The Telegraph zainteresowanie przejęciem wyrażają także ITV oraz należąca do koncernu Comcast platforma Sky.

Discovery w Wielkiej Brytanii współfinansuje uruchomiony w czerwcu kanał informacyjny GB News. Koncern działa aktywnie także w innych europejskich krajach. Jest też właścicielem m.in. Kanal 5 w Szwecji i Danii, TV Norge w Norwegii czy polskiego TVN.

(MAC, 03.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.