Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Papaya Films produkuje dla Amazon Prime Video dokument o Robercie Lewandowskim

Dokument o Robercie Lewandowskim będzie dostępny dla abonentów Amazon Prime Video w 2022 roku (fot. Jakub Kaminski/East News)

Pierwszy film dokumentalny o Robercie Lewandowskim, jednym z najlepszych napastników w historii futbolu, powstaje dla Amazon Prime Video. Za produkcję odpowiada Papaya Films.

Film będzie dostępny dla abonentów Amazon Prime Video w 2022 r. Dzięki dokumentowi widzowie będą mogli przeżyć historię młodego chłopaka z Leszna, który mimo wyboistego początku kariery i różnych niepowodzeń został jednym z najlepszych na świecie piłkarzy swoich czasów.

"Pomysł na ten film jest nieoczywisty, dlatego zdecydowałem się na jego realizację. To będzie historia wzlotów i upadków, momentów siły, ale i chwil słabości. Bez upiększania – tak jak było naprawdę. Film przedstawi wiele nieopowiedzianych wcześniej historii z mojej kariery, które z pewnością zainteresują fanów piłki nożnej. Mam jednak nadzieję, że widzowie, którzy nie śledzą rozgrywek piłkarskich również z zainteresowaniem obejrzą ten film – komentuje Robert Lewandowski. - Chciałbym, żeby ten dokument stał się inspiracją dla dzieciaków, które marzą o osiągnięciu czegoś wielkiego, ale nie do końca w siebie wierzą".

W filmie obok Roberta Lewandowskiego wypowiedzą się jego najbliżsi przyjaciele i rodzina, a także trenerzy, koledzy z drużyny i rywale, w tym największe gwiazdy światowego futbolu.
" Historia Roberta Lewandowskiego to nie tylko zwycięstwa, ale także trudności, niepowodzenia i jego ogromna determinacja w przezwyciężeniu ich w drodze do sukcesu" – dodaje Christoph Schneider, dyrektor zarządzający Prime Video Germany.

Dokument dla Amazon Prime Video produkuje Papaya Films, wielokrotnie nagradzany w kraju i na świecie, największy dom produkcyjny w Polsce.

"Wielu twórców filmowych na świecie marzy zapewne o tym, by opowiedzieć historię naszego najlepszego napastnika. Od kilku lat konsekwentnie rozwijamy produkcję oryginalnych treści filmowych, dlatego ogromnie się cieszę, że Robert Lewandowski zaufał właśnie naszej wizji i doświadczeniu. A dzięki zaangażowaniu Amazon Prime Video będziemy mogli dotrzeć z jego historią do widzów na całym świecie" – mówi Kacper Sawicki, prezes Papaya Films, producent filmu.

Za koordynację wszystkich działań z ramienia zespołu Roberta Lewandowskiego odpowiadają Monika Bondarowicz oraz Tomasz Zawiślak. Film reżyseruje Maciej Kowalczuk.

Papaya Films to największy dom produkcyjny w Polsce, ma biura w Warszawie, Londynie, Nowym Jorku i Lizbonie. W trakcie 15 lat obecności na rynku firma zrealizowała ponad 2000 kampanii w kilkudziesięciu krajach dla największych światowych marek. W swoim dorobku ma również filmy fabularne i krótkometrażowe.

Papaya Films była wielokrotnie nagradzana w polskich i międzynarodowych konkursach i festiwalach m.in. w w Cannes, Shots,  D&AD czy KTR. Kacper Sawicki, założyciel i prezes Papaya Films został wybrany AdManem roku 2020 w plebiscycie magazynu „Press”. 

(AMS, 26.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.