Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Film o Robercie Lewandowskim nie będzie lukrowaną laurką - rozmowa z Kacprem Sawickim, CEO Papaya Films

(fot. materiały prasowe)

Pierwszy film dokumentalny o Robercie Lewandowskim, jednym z najlepszych napastników w historii futbolu, powstaje dla Amazon Prime Video. Za produkcję odpowiada Papaya Films. O tym, jak doszło do tego, że polska firma i światowy gigant wspólnie tworzą sportowy dokument opowiada Kacper Sawicki, założyciel i prezes Papaya Films. 

Jak doszło do podpisania umowy z Amazon Prime Video? Mieliście jakąś konkurencję do tego projektu?

Pierwsza rozmowa o realizacji filmu odbyła się 10 lat temu. Nad projektem pracowaliśmy przez kolejnych kilka lat, powstało wiele wersji scenariuszy, pisanych przez różnych twórców. Na początku tego roku zamknęliśmy koncepcję, z której jesteśmy dumni. Wizję kreatywną przedstawiliśmy teamowi Roberta Lewandowskiego: Monice Bondarowicz i Tomkowi Zawiślakowi.

Pomysł spodobał się i rozpoczęliśmy negocjacje z sieciami streamingowymi. O prawa do filmy ubiegali się czterej najwięksi światowi providerzy. Rozmowy z Amazonem i zaufanie jakie otrzymaliśmy, przekonały nas do związania się - na tę produkcję - właśnie z nimi. Rozwój produkcji oryginalnych treści filmowych jest dla nas priorytetem, dlatego ogromnie się cieszę, że najbliższy team Roberta Lewandowskiego oraz sam Robert zaufali właśnie naszemu doświadczeniu. 

Światowy gigant i polska firma - to nie jest oczywiste partnerstwo?

Ta współpraca jest dla nas jak najbardziej naturalna. Jesteśmy największym domem produkcyjnym w Polsce i jednym z najbardziej rozpoznawalnych studiów w Europie. Mamy biura w czterech lokalizacjach na świecie, tysiące zrealizowanych dni zdjęciowych zarówno w projektach reklamowych i filmowych. Nasze filmy fabularne, krótkometrażowe i teledyski są od lat nagradzane na międzynarodowych festiwalach. Amazon znał nasze możliwości zanim rozpoczęliśmy rozmowy.

Jak długo będą trwały zdjęcia?

Zdjęcia do filmu już się rozpoczęły i trwać będą kolejne 12 miesięcy. Realizujemy je w Polsce, Niemczech, Anglii, Ameryce Północnej i Południowej oraz w Azji. Reżyserem projektu jest Maciek Kowalczuk a autorem zdjęć Adam Suzin.

Jaki ma być charakter tego filmu? W informacji napisano, że "widzowie na całym świecie będą mogli przeżyć historię młodego chłopaka z Leszna, który mimo wyboistego początku kariery i różnych niepowodzeń został jednym z najlepszych na świecie piłkarzy swoich czasów". Brzmi wzruszająco - ale czy poznamy w filmie cała prawdę, nie tylko te przesłodzoną?

To będzie sportowy dokument, opowiadający o karierze Roberta jako zawodnika, ale nie będzie lukrowaną laurką. Chcielibyśmy, żeby przez ten film Robert Lewandowski stał się bliższy widzom, którzy razem z nim przeżyją jego trudności, dylematy i rozterki. Opowiemy o początkach jego kariery. Robert pochodzi z kraju ubogiego piłkarsko. Jeśli mógł dokonać rzeczy tak wielkich, to droga stoi otworem praktycznie przed każdym, niezależnie od miejsca urodzenia. 

Wierzymy, że w przypadku RL9, do wyobraźni widzów przemówią nie rekordy i sukcesy, tylko pokazanie jego determinacji w pokonywaniu przeciwności i własnych niedoskonałości. Pokażemy też globalny zasięg RL9 oraz poruszymy kwestię ostatnich lat kariery i schedy, którą chce po sobie zostawić. Oprócz filmu dokumentalnego powstanie również seria materiałów zza kulis.

Rozmawiała Agata Małkowska-Szozda

(AMS, 26.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.