Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter zwiększył przychody o 74 proc.

W kolejnym kwartale mają wzrosnąć globalne koszty Twittera, ale przychody mają wzrosnąć jeszcze szybciej (fot. Pixabay.com)

W drugim kwartale br. Twitter odnotował znacznie wyższe przychody niż przed rokiem. Okres od początku kwietnia do końca czerwca zakończył także zyskiem. Po opublikowaniu wyników kurs akcji wzrósł o 9 proc.

Przychody w drugim kwartale wyniosły 1,19 mld dol., wobec 683,44 mln w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 74 proc. Przewyższyły one szacunki analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 1,07 mld dol. Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 65,65 mln dol. wobec straty wynoszącej 1,38 mld dol. przed rokiem. Dzienna liczba aktywnych użytkowników wzrosła o 11 proc. i wyniosła 206 mln.

W kolejnym kwartale spółka spodziewa się przychodów w przedziale od 1,22 mld do 1,30 mld dol. Oczekiwany jest także wzrost kosztów, w tym również pracowniczych, o 30 proc.

(MAC, 26.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.