Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

YouTube usunął filmiki z kanału prezydenta Brazylii za dezinformację o COVID-19

Brazylia pod rządami Jaira Bolsonaro stała się jednym z krajów najbardziej poszkodowanych przez pandemię (fot. Wikimedia Commons)

YouTube usunął 15 filmików z konta prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro, oceniając je jako rozpowszechniające dezinformację na temat koronawirusa. 

Jair Bolsonaro jest od dawna krytykowany za sposób, w jaki prowadzi kraj przez  pandemię. Brazylia to jeden z najbardziej poszkodowanych krajów świata. Od marca ubiegłego roku koronawirusem zakaziło się tam 19,4 mln osób, a ok. 544 tys. zmarło.

Według serwisu informacyjnego O Globo jeden z filmów pokazuje Eduardo Pazuello, byłego ministra zdrowia Brazylii, porównującego koronawirusa z AIDS. W innym, skopiowanym z CNN, brazylijski lekarz zaleca lek na malarię i lek przeciwpasożytniczy jako skuteczne przeciwko COVID-19.

Serwis poinformował, że za decyzją o usunięciu filmików Bolsonaro nie stoją jakiekolwiek kwestie polityczne, tylko ogólne zasady.

Prawicowy prezydent wielokrotnie wypowiadał się krytycznie na temat szczepień. Był przeciwny wprowadzaniu lockdownów, negował konieczność noszenia maseczek. Polecał też niesprawdzone lekarstwa. W ubiegłym roku jego filmiki usunęły Facebook oraz Twitter.

(MAC, 23.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.