Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CNN+ wystartuje w pierwszym kwartale 2022 roku

W serwisie znajdą się ekskluzywne treści przygotowywane przez dziennikarzy CNN (fot. Wikimedia Commons/Billy Hathorn)

W pierwszym kwartale 2022 roku ma wystartować informacyjny serwis streamingowy CNN+ zawierający ekskluzywne treści, jakich nie będzie można zobaczyć w linearnym kanale informacyjnym CNN.

W pierwszym kwartale 2022 roku ma wystartować informacyjny serwis streamingowy CNN+ zawierający ekskluzywne treści, jakich nie będzie można zobaczyć w linearnym kanale informacyjnym CNN.

Należący do AT&T koncern medialny WarnerMedia zamierza zgrać start serwisu z planowaną w przyszłym roku fuzją z koncernem Discovery, co ma stworzyć wielki konglomerat medialny. Na temat programu CNN+ nie wiadomo za wiele. Według serwisu Variety znajdą się tam m.in. znane seriale dokumentalne z jeżdżącego po świecie odkrywcy kulinarnego Anthony'ego Bourdaina oraz aktora Stanleya Tucciego podróżującego po Włoszech.

W płatnym serwisie mają pojawiać się ekskluzywne treści przygotowywane przez dziennikarzy CNN, niedostępne w ofercie tradycyjnej stacji telewizyjnej. Każdego dnia nowe programy miałyby zajmować od ośmiu do 12 godzin. CNN ma zatrudnić ok. 450 osób z do pracy dla CNN+, od producentów przez inżynierów po marketerów. Audycje będą prowadzone zarówno przez dziennikarzy stacji, jak i nowe twarze.

Nadal nie wiadomo, co dokładnie będzie zawierać oferta CNN+ i jaka ma być cena abonamentu. WarnerMedia przedstawia to przedsięwzięcie jako najważniejsze od czasu, gdy w 1980 roku Ted Turner uruchomił CNN.

(MAC, 21.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.