Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter zawiesił konto kongresmenki za dezinformację nt. koronawirusa

Marjorie Taylor Greene nie pierwszy raz zadarła z Twitterem (fot. Wikimedia Commons/United States Congress)

Twitter czasowo zawiesił konto amerykańskiej kongresmenki z Partii Republikańskiej za naruszenie przepisów dotyczących dezinformacji. Marjorie Taylor Greene napisała, że koronawirus nie jest zagrożeniem dla osób szczupłych i poniżej 65. roku życia. 

Jej zdaniem organizacje nie powinny też narzucać szczepionek i masek zatwierdzonych przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA). Tweety zostały oznaczone jako "wprowadzające w błąd".

Taylor Greene już wcześniej publikowała kontrowersyjne wpisy. W czerwcu przepraszała za porównanie wymagań dotyczących masek ochronnych i szczepień do Holokaustu. W styczniu jej konto zostało zablokowane na skutek sporu z urzędnikiem w sprawie zarzutów o oszustwa podczas wyborów prezydenckich. W nagraniu opublikowanym na Facebooku poskarżyła się, że jest prześladowana przez administrację Joego Bidena. Prezydent USA wezwał wszystkich użytkowników Twittera do rozsądnego korzystania z platformy.

(MAC, 21.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.