Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 20, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Startuje dwujęzyczny magazyn "Architecture Snob"

Premierze magazynu "Architecture Snob" towarzyszy wydarzenie w ramach Łódź Design Festival

Zadebiutował dwujęzyczny kwartalnik "Architecture Snob". Pierwszy numer magazynu ukazał się 20 lipca.

Hasło przewodnie magazynu to "#architecturematters - architektura ma znaczenie". Redakcja skupi się na architekturze współczesnej, będzie promowała dobre praktyki projektowe oraz opisywała interesujące wydarzenia i zjawiska. W pierwszym numerze znalazł się m.in. wywiad z historykiem i teoretykiem architektury Josephem Rykwertem.

Czasopismo jest uzupełnieniem serwisu Architecture Snob (Archisnob.com), założonego w 2013 roku przez krytyków architektury Tomasza Malkowskiego i Marcina Szczelinę, eksperta europejskiej nagrody Mies van der Rohe Award. "Jesteśmy snobami architektury (...). Przestrzeń, w której żyjemy, nie jest nam obojętna" - napisali o sobie na stronie internetowej. Szczelina został redaktorem naczelnym i zarazem wydawcą kwartalnika. Redaktor prowadzącą "Architecture Snob" jest dziennikarka Anna Ostrowska.

Polsko-angielski kwartalnik liczący ponad 150 stron ma formę albumu. Wychodzi w formacie 230 x 275 mm. Kosztuje 20 zł. Dostępny jest w Empikach, a wydawca zapowiada także dystrybucję międzynarodową - we wrześniu magazyn zadebiutuje w Barcelonie w Fundacji Miesa van der Rohe. Nakład pierwszego numeru to 5 tys. egz.

Premierze magazynu towarzyszy wydarzenie w ramach Łódź Design Festival. Wezmą w nim udział m.in. laureaci tegorocznej architektonicznej nagrody Pritzkera - Anne Lacaton i Jean-Philippe Vassal. Spotkanie będzie transmitowane online na profilach na Facebooku Łódź Design Festival oraz Architecture Snob 20 lipca w godz. 16-19.35.

(KRY, 20.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.