Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 15, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Producent "Kasty" dla TVP w 2020 roku miał ponad 6 mln zł przychodów

TVP zamówiła od Like Vision w 2020 roku 165 odcinków "Kasty" (screen Vod.tvp.pl)

Spółka Like Vision, producent serialu paradokumentalnego "Kasta" dla Telewizji Polskiej, w 2020 roku miała 6,2 mln zł przychodów i 591 tys. zł straty - wynika z jej sprawozdania złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Dla porównania w 2019 roku producent uzyskał 1 mln zł przychodów i 27 tys. zł zysku netto. 

Ze sprawozdania TVP wynika, że w 2020 roku zarząd spółki wyraził zgodę na zawarcie dwóch umów z Like Vision na realizację "Kasty" - 23 lipca na realizację 66 odcinków, a 29 grudnia na kolejnych 99 epizodów. Paradokument zadebiutował w ramówce TVP 1 w październiku 2020 roku i był emitowany w dni powszednie o 18.30. Nadawca nie poinformował jeszcze, czy "Kasta" będzie kontynuowana w jesiennej ramówce.

Like Vision wcześniej produkował m.in. serię dokumentalną "Polskie zabójczynie" (dla kanału Crime+Investigation Polsat), program "Emil, łowca fotoradarów" (dla TVN Turbo) i serial dokumentalny "Gliniarze" (dla Polsat Play).

Większościowym udziałowcem Like Vision jest Łukasz Bajbak, w przeszłości dziennikarz związany m.in. z TVP i TVN.

(KOZ, 15.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.