Dział: REKLAMA

Dodano: Lipiec 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ekstraklasa z dodatkowymi wpływami marketingowymi i rekordowym budżetem

W sezonie 2021/2022 w Ekstraklasie wystąpi 18 zespołów (fot. materiały prasowe)

Ekstraklasa SA poinformowała, że tegoroczny budżet najwyższej polskiej ligi piłkarskiej będzie największy w historii rozgrywek. Wynagrodzenia dla klubów wyniosą 230 mln zł.

W tym roku w PKO BP Ekstraklasie wystąpi 18 klubów, o dwa więcej niż w minionym sezonie. Zakładano, że większość zespołów będzie musiała liczyć się z mniejszym wynagrodzeniem za udział w rozgrywkach, jednak dzięki umowom podpisanym z oficjalnymi nadawcami i partnerami ligi jej powiększenie nie musi oznaczać zmniejszenia wypłat dla klubów. Ekstraklasa SA ma nadal nadzieję na zwiększenie wynagrodzeń klubów dzięki dodatkowym wpływom marketingowym. 

Z 230 mln zł, które trafią do klubów, 44 proc. środków to kwota dzielona po równo między wszystkie. 33,5 proc. puli trafi do zespołów na podstawie ich wyników sportowych. W tę liczbę wlicza się 18,5 proc. dzielone na podstawie miejsca wywalczonego na koniec sezonu 2021/2022. Natomiast 14 proc. otrzymają kluby, które wywalczą eliminacje do europejskich pucharów, a ostatni procent trafi między trzech spadkowiczów.

Kolejne 20 proc. budżetu zostanie wypłacone klubom na podstawie rankingu historycznego z ostatnich pięciu sezonów ligi. Pozostałe 2,5 proc. całej kwoty jest przeznaczone na współfinansowanie Pro Junior System. Te kwoty wypłacane będą klubom z wpływów z tytułu umowy z PKO Bankiem Polskim.

Spółka przekaże klubom 2,4 mln. zł w formie barterów. 8,4 mln zł dostanie PZPN, który jest akcjonariuszem Ekstraklasy SA.

(KAP, 14.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.