Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Peacock przejmuje od HBO licencję na filmy Universal Pictures

Peacock przejmie prawa m.in. do serii filmów "Szybcy i Wściekli" (fot. materiał prasowe)

Comcast zdecydował, że należące do niego studio Universal Pictures cztery miesiące po premierach kinowych będzie wysyłać swoje filmy na platformę streamingową Peacock. Od 2013 roku licencja na te produkcje należała do HBO.

Zarówno Peacock, jak i Universal należą do NBCUniversal, spółki zależnej koncernu Comcast. Peacock od przyszłego roku będzie mieć pierwszeństwo do takich franczyz filmowych jak "Jurassic Park", "Halloween" czy "Szybcy i wściekli". 

Na HBO filmy Universal Pictures trafiały od 2005 roku. Obecna umowa nie oznacza, że produkcje będą obecne wyłącznie na platformie Peacock. Comcast zakłada udzielanie sublicencji innym firmom, chociażby takim jak Netflix czy HBO. Serwis Peacock jest dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych.  

(MAC, 08.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.