Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 06, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Będzie kara KRRiT dla nadawcy Zoom TV za "Magię nagości"

Premiera polskiej edycji została odwołana (fot. Anna Richardson)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce ukarać Kino Polska TV SA, nadawcę telewizji naziemnej Zoom TV, za emisję zagranicznych edycji randkowego show "Magia nagości".

- W departamencie monitoringu KRRiT prowadzone jest postępowanie w sprawie ukarania nadawcy karą pieniężną w związku z naruszeniem art. 18 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji - informuje "Presserwis" rzeczniczka regulatora Teresa Brykczyńska.

Przepis ten mówi, że "audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści lub dyskryminujących ze względu na rasę, niepełnosprawność, płeć, wyznanie lub narodowość".

Niezależnie od postępowania KRRiT otrzymała też skargi na emisję zagranicznych edycji "Magii nagości". Postępowania w związku z nimi jeszcze trwają. W maju Zoom TV odwołał zaplanowaną na 14 maja premierę polskiej edycji randkowego show.

"Magia nagości" miała być najdroższą produkcją w ponad czteroletniej historii Zoom TV. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Naked attraction", który powstał dla Channel 4. Uczestnicy show wybierają kandydata lub kandydatkę na randkę, oceniając ich nagie ciała. Show przeznaczony jest dla widzów dorosłych i miał być emitowany po godz. 23.

(KOZ, 06.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.