Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 06, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Startuje konkurs im. Janusza Majki na podcast roku

W konkursie mogą wziąć udział profesjonaliści i amatorzy, nie ma też ograniczeń w kwestii tematyki, długości, cykliczności i formy zgłaszanych podcastów (fot. materiały prasowe)

Ogólnopolski konkurs na podcast roku upamiętnia związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie redaktora Janusza Majkę, zmarłego w lutym 2021 roku na COVID-19.

Choć pierwsza edycja konkursu skierowana jest do twórców podcastów o tematyce społecznej, zdrowotnej, religijnej, międzynarodowej, podróżniczej i motoryzacyjno-sportowej - czyli spraw, którymi w Polskim Radiu zajmował się Majka, impreza nie ma ograniczeń tematycznych.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, nie ma także ograniczeń wiekowych. Organizatorzy planują również przyznanie wyróżnienia dla najlepszego podcastu stworzonego przez uczniów szkół średnich.

Organizatorem pierwszej edycji konkursu jest Fundacja Pomocy Szkole im. ks. Stanisława Konarskiego I LO w Rzeszowie, z którą Majka, jego absolwent, współpracował przez wiele lat. Jednym z pomysłodawców konkursu jest syn radiowca, Tomasz Majka.

- Tata niemal przez całe swoje życie pomagał wielu młodym dziennikarzom, więc uznaliśmy, że konkurs na podcast roku będzie kontynuacją jego pracy - mówi "Presserwisowi" Tomasz Majka, który zapowiada, że z czasem powstanie również Fundacja im. Janusza Majki.

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać od 1 września do 31 października 2021 roku. Skład jury zostanie ogłoszony we wrześniu. Gala wręczenia nagród odbędzie się w listopadzie w Rzeszowie.

Partnerami konkursu są Radio 357, Patronite.pl, Instytut Zamenhofa, agencja Molecule Group. Patronat honorowy nad konkursem objęły podkarpackie uczelnie, z którymi współpracował Janusz Majka: Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa.

Janusz Majka pracował w Polskim Radiu Rzeszów od sierpnia 1981 roku. Przez lata był kierownikiem redakcji magazynów informacyjnych, prowadził poranny "Kalejdoskop" i "Puls Dnia". Był nauczycielem wielu dziennikarzy. Zmarł 21 lutego 2021 roku.

(KRY, 06.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.