Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pinterest zakazuje reklam związanych z odchudzaniem

Wprowadzenie nowych zasad jest związane z rosnącą liczbę przypadków zaburzeń żywieniowych wśród młodzieży w USA (fot. Unsplash.com)

Serwis społecznościowy Pinterest wprowadził regulacje mające na celu ograniczenie liczby reklam związanych z odchudzaniem.

Zmiany wprowadzone do regulaminu publikowania reklam Pinteresta zakazują m.in. używania języka lub obrazów związanych z odchudzaniem. Zabronione są również przekazy idealizujące lub dyskredytujące określone typy ciała. Już wcześniej w serwisie nie można było promować suplementów i innych produktów odchudzających lub hamujących apetyt.

Wprowadzenie nowych zasad jest reakcją serwisu na powiązaną z pandemią koronawirusa rosnącą liczbę przypadków zaburzeń odżywiania wśród młodzieży w USA. W ich opracowaniu uczestniczyła amerykańska organizacja National Eating Disorders Association

(LL, 05.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.