Materiał partnera

Dział: REKLAMA

Dodano: Lipiec 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wideopamiętnik eksponujący zmagania osób z zespołem stresu pourazowego zwyciężył w konkursie OPPO i MFF Nowe Horyzonty.

Dzieło duetu: Dominiki Trybulec i Kacpra Świtalskiego to praca, którą zdobyła najwięcej głosów jurorów w drugim etapie konkursu „Film Your Story”. Autorzy zwycięskiego projektu zdobyli grant w wysokości 10 000 zł i zaprezentują finałowy film podczas gali zamknięcia 21. MFF Nowe Horyzonty przed międzynarodowym audytorium.

Przy okazji akcji promocyjnej linii smartfonów OPPO Reno5 marka OPPO nawiązała współpracę z MFF Nowe Horyzonty przy 21. edycji festiwalu. Jednym z elementów był nowatorski konkurs zatytułowany jak motyw przewodni kampanii - „Film Your Story”, w którym dosłownie każdy mógł zrealizować swoje filmowe marzenia i posmakować sławy bycia na wielkim ekranie światowej klasy festiwalu. Dziś poznajemy zwycięski projekt, który będzie mieć swoją premierę na 21. MFF Nowy Horyzonty. To unikatowe wydarzenie w historii festiwalu, aby film nakręcony w całości smartfonem został zaprezentowany podczas gali zamknięcia. To jednocześnie pierwsza taka inicjatywa w jego bogatej historii. 

„Jesteśmy szczerze zaskoczeni odzewem, jaki otrzymaliśmy ze strony młodych ambitnych twórców, którzy szukają okazji, by zaprezentować światu swoje historie. Dla OPPO, marki, która w tożsamości ma wspieranie kreatywnych, pełnych pasji osób, to najlepsza okazja do zmaterializowania swojego credo ale i jasny sygnał, jak bardzo potrzebne są takie inicjatywy i jak wiele talentów czeka tylko na to, by być odkrytymi” – powiedziała Mo Zhang, Brand Menedżerka OPPO w Polsce. 

„Realizacja krótkiej formy filmowej jest niezmiernie trudna, dlatego tym bardziej gratulujemy wszystkim finalistom, którzy podjęli się tego wyzwania i przy użyciu telefonu wykonali swoje niesamowite produkcje” - powiedział Marcin Pieńkowski, Dyrektor MFF Nowe Horyzonty.

Etiuda zatytułowana bardzo adekwatnie „Film Your Story” to zwycięski projekt w konkursie. W całości nagrana smartfonem OPPO Reno5 5G – na czym polegało wyzwanie konkursu, opowiada historię zmagań, jakie towarzyszą osobom cierpiącym na PTSD (zespół stresu pourazowego) tak, jak autorka i jednocześnie odtwórczyni głównej roli w etiudzie. Film oparty na rzeczywistych przeżyciach Dominiki to stylizowana na videoblog historia. Bohaterka rejestruje swoje przeżycia na chwilę, w której wybudzi się ze śpiączki jej brat bliźniak. Choć twórcy skorzystali z licenctia poetica, to historia jest bardzo bliska tej, która faktycznie się wydarzyła.

A tak o projekcie wypowiadali się twórcy: Dominika: (IG: @liliannana) i Kacper (IG: @mustafijczyk) w rozmowie z ambasadorem marki i jurorem konkursu – Marcinem Prokopem:

„Film Your Story” - od pomysłu do wielkiej premiery

Współpraca między globalną marką technologiczną OPPO a największym w Polsce i jednocześnie jednym z najbardziej cenionych festiwali filmowych w Europie – Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty to nieprzypadkowe połączenie. Wraz z premierą najnowszej serii smartfonów OPPO Reno5 w ramach kampanii „Film Your Story” marka oddała w ręce użytkowników szereg opcji kreatywnego nagrywania i chciała ich zmotywować do uwolnienia kreatywności i tworzenia unikalnych filmowych opowieści. Z kolei festiwal Nowe Horyzonty słynie z wykraczania poza granice konwencjonalnego kina i jest wyznacznikiem trendów w dziedzinie szeroko rozumianych treści wideo. W ramach współpracy OPPO obejmie patronatem sekcję Pokazów Galowych oraz Nagrodę Publiczności. Także na platformie Nowe Horyzonty VOD powstanie specjalna selekcja filmów OPPO, gdzie znajdą się historie o odkrywaniu własnej drogi, przekraczaniu własnych granic i radości tworzenia. Jednak pierwszym projektem w ramach nowo ogłoszonej współpracy został konkurs „Film Your Story”.

Składał się on z dwóch etapów. W pierwszym należało przesłać pomysł na film, który byłby możliwy do zrealizowania smartfonem i wykorzystywałby nowatorską funkcję dual-view video OPPO. Do promocji konkursu został zaangażowany ambasador marki OPPO w Polsce - Marcin Prokop, który przygotował m.in. specjalne video z zaproszeniem do udziału w inicjatywie:

Spośród setek nadesłanych zgłoszeń jury konkursowe wybrało 15 prac. W drugim etapie ich twórcy otrzymali smartfony OPPO Reno5 5G, za pomocą których mieli dwa tygodnie na zrealizowanie swoich koncepcji. Jury, w którego skład weszli m.in.  Roman Gutek – założyciel MFF Nowe Horyzonty, Marcin Pieńkowski – dyrektor festiwalu i dyrektor artystyczny MFF Nowe Horyzonty, Michał Wilczewski – fotograf i influencer znany jako Wujaszek Liestyle oraz Marcin Prokop.

Edukacja i inspiracja

Organizatorzy we współpracy z Atelier Scenariuszowym zadbali też o aspekt edukacyjny konkursu. Wszyscy zainteresowani (nie tylko uczestnicy konkursu) mogli wziąć udział w bezpłatnym webinarze. W jego ramach eksperci filmowi tłumaczyli, jak przygotować własną koncepcję na film oraz o tym, jak wykorzystać do tego najnowsze technologie. Była to świetna okazja dla uczestników, by polepszyć swój warsztat i dowiedzieć się, jak profesjonalnie przygotować zgłoszenie konkursowe.

Dodatkowo, ku inspiracji i by zachęcić do udziału w konkursie, OPPO poprosiło zaprzyjaźnionych aspirujących reżyserów o przygotowanie ich wizji na realizację hasła „Film Your Story”. Młodzi twórcy - Paulina Wierzgacz, Alina Kondrat i Igor Szwech (aka Wielmożny), na swoich profilach w mediach społecznościowych dzieli się swoimi pracami i udzielali wskazówek pomocnymi w nagrywaniu filmów smartfonem. Dla potrzeb akcji zostały stworzone hasztagi #FilmYourStory i #OPPOxNH.

Wszystkie informacje o konkursie wraz z wieloma przydatnymi treściami są prezentowane na dedykowanej konkursowi stronie internetowej konkursoppo.nowehoryzonty.pl. Mogą stanowić cenne źródło inspiracji, bo dziś jedynie kreatywność jest potrzebna by zaistnieć.

(02.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.