Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio odwołuje Zbigniewa Lazara z agencji promocji, Tomasz Kowalczewski traci jedno stanowisko

Zbigniew Lazar p.o. dyrektorem Agencji Promocji był od kwietnia (screen: YouTube.com/Telewizja Republika)

Zbigniew Lazar nie będzie już kierować Agencją Promocji Polskiego Radia - dowiedział się "Press". Jej nowym dyrektorem został Maciej Radkiewicz. Z kolei Tomasz Kowalczewski przestał zajmować stanowisko wicedyrektora biura współpracy z zagranicą.

Zbigniew Lazar od kwietnia 2021 roku był p.o. dyrektorem agencji promocji. Współpracę z Polskim Radiem rozpoczął na początku 2020 roku, najpierw był doradcą prezeski Agnieszki Kamińskiej. Lazar jest założycielem agencji public relations Modern Corp. Był m.in. dyrektorem departamentu komunikacji korporacyjnej Polskiej Telefonii Cyfrowej (T-Mobile) i dyrektorem PR General Motors.

Maciej Radkiewicz, który w czwartek objął stanowisko dyrektora agencji promocji, od czerwca był jej wicedyrektorem. Od kwietnia do sierpnia 2020 roku sprawował funkcję prezesa Polskich Pracowni Konserwacji Zabytków SA, a od lipca 2018 do lutego 2019 roku - prezesem klubu piłkarskiego Stomil Olsztyn. Wcześniej pracował m.in. w biurze reklamy TVP jako dyrektor i w Polsat Media. 

Były dyrektor Programu III Polskiego Radia Tomasz Kowalczewski, który w marcu został wiceszefem Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, przestał zajmować stanowisko wicedyrektora biura współpracy z zagranicą. Był nim od września 2020 roku. Kowalczewski kierował Trójką od listopada 2019 do maja 2020. 

Z kolei Matylda Grzybowska, dyrektorka biura zamówień publicznych, nie jest już p.o. dyrektorką biura inwestycji i zabezpieczenia technicznego. Zastąpił ją Jan Bromski, dyrektor biura administracyjnego.

(KOZ, 02.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.