Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT zaprzecza, że nie przedłuży koncesji TVN 24

Koncesja TVN 24 obowiązuje do 26 września (screen: YouTube)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaprzecza, że ma zamiar odmówić przedłużenia koncesji dla TVN 24.  Nie wiadomo, czy rada zajmie się sprawą na najbliższym posiedzeniu w przyszłym tygodniu.

Business Insider Polska informował, że Rada prawdopodobnie nie przedłuży koncesji TVN 24, bo polski rząd nie boi się reakcji polityków ze Stanów Zjednoczonych (właścicielem TVN jest amerykańskie Discovery Communications). Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT, w rozmowie z "Press" zaprzecza tym informacjom, nazywając je spekulacjami i dodaje, że żadna decyzja w tej sprawie nie zapadła.

Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, mówi "Press", że dopóki trwa postępowanie w sprawie TVN 24, sam nie chce wypowiadać się o jego szczegółach. Brykczyńska potwierdza jednak, że powodem wydłużenia całego procesu jest zapowiedziana fuzja Warner Media z Discovery i zbadanie zgodności wniosku o przedłużenie koncesji TVN 24 z art. 35 Ustawy o radiofonii i telewizji. Mówi on o warunkach uczestniczenia podmiotów zagranicznych w firmach mających polską koncesję. Rzeczniczka informuje, że cały czas trwają analizy prawne tego tematu.

Najbliższe posiedzenie KRRiT odbędzie się w czwartek. Brykczyńska dodaje, że jeszcze nie wiadomo, czy Rada zajmie się na nim sprawą TVN 24. Na ostatnim posiedzeniu zabrakło na to czasu. 

Koncesja satelitarna TVN 24 obowiązuje do 26 września. Wniosek o jej przedłużenie TVN złożył w lutym 2020 roku.

(MNIE, 28.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.