Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 25, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC: wiadomość o narodzinach dziesięcioraczków w RPA to fake news

Ciąża była mistyfikacją, 37-letnia kobieta okazała się mieć zaburzenia psychiczne (screen: YouTube/World Explorer)

Dziennikarz "Pretoria News" musiał przeprosić za podanie niezweryfikowanej informacji o tym, że 37-letnia Gosiame Thamara Sithole urodziła dziesięcioraczki. Okazało się, że kobieta ma zaburzenia psychiczne. 

Urodzenie za jednym razem dziesięciorga dzieci byłoby światowym rekordem. Sprawą najpierw zajął się "The Sun", pisząc, że mąż nie widział dzieci, co początkowo argumentowano ograniczeniami związanymi z pandemią.

W rozmowie z brytyjską gazetą przyznał, że został ojcem siedmiu synów i trzech córek. Ponieważ kobieta ukrywała przed nim miejsce pobytu, zaczął podejrzewać mistyfikację. Tym bardziej że żaden państwowy ani prywatny szpital nie potwierdził, by miał taką pacjentkę.

W środę 23 czerwca BBC, które również podało informację o narodzinach dziesięcioraczków, poinformowało o wynikach oficjalnego dochodzenia. Okazało się, że historia nie jest prawdziwa. Testy medyczne wykazały, że 37-latka w ostatnim czasie nie była w ciąży.

The mother of 10 babies duped media

After claiming to have given birth to 10 babies, South African mother, Gosiame Sithole, apparently was not even pregnant. Follow us on Instagram 👇 instagram.com/hespresseng

Opublikowany przez Hespress English Niedziela, 20 czerwca 2021

(MAC, 25.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.