Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 24, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Obajtek otwiera Orlen w ruchu

Do końca roku otwartych ma zostać 40 placówek Orlen w ruchu (fot. materiały prasowe)

Prezes PKN Orlen otworzył wczoraj pierwszy z 900 saloników prasowych, które planuje w miejsce sieci Ruch przejętej w zeszłym roku.

- W ramach rozwoju "nogi pozapaliwowej" koncern otworzy 40 placówek pod marką "Orlen w ruchu" do końca roku - powiedział prezes koncernu Daniel Obajtek. - Oprócz prasy będzie w nich dostępna "kultowa kawa i owsiane mleko", dodała odpowiedzialna za sprzedaż detaliczną koncernu Patrycja Klarecka. 

Pierwszy Orlen w ruchu został otwarty przy ul. Grójeckiej 26 w Warszawie. 

Ruch zanotował w ubiegłym roku ponad 18 mln zł zysku po stracie w 2019 roku. To w dużej mierze wynik postępowania układowego dystrybutora prasy. W zamian za akcje Ruchu Alior Bank SA - partner Orlenu w inwestycji, umorzył firmie kredyt, a wierzytelności wydawców wobec Ruchu zostały zredukowane. Ucierpiał na tym m.in. wydawca tygodnika „Polityka", notując w 2020 roku stratę mimo zwiększenia przychodów.

(MS, 24.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.