Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Artur Kiełbasiński nowym redaktorem naczelnym "Dziennika Bałtyckiego"

Artur Kiełbasiński pracował w "DB" w latach 1993-2010(screen: YouTube/Magazyn Płyń Pod Prąd)

Od lipca nowym redaktorem naczelnym "Dziennika Bałtyckiego" zostanie Artur Kiełbasiński, dotychczas sekretarz redakcji Radia Gdańsk. Po przejęciu Polska Press przez Orlen tylko czterech szefów gazet koncernu prasowego nadal pozostało na swoich stanowiskach.

Od 1 lipca 2021 roku nowym redaktorem naczelnym "Dziennika Bałtyckiego" zostaje Artur Kiełbasiński. Z "DB" żegna się dotychczasowy szef redakcji Mariusz Szmidka, który kierował tytułem od 2012 r., a z gazetą był związany od 1997 r. Z wydawnictwem rozstaje się za porozumieniem stron.

Kiełbasiński pracował w "Dziennikiem Bałtyckim" w latach 1993 - 2010. Pracę rozpoczynał jako sekretarz działu informacji, następnie pełnił funkcje kierownika działu miejskiego, kierownika działu gospodarczego oraz zastępcy redaktora naczelnego. Od 2003 do 2010 był menedżerem ds. rozwoju internetu i zarządzał serwisem naszemiasto.pl.

W latach 2010 – 2016 był wydawcą serwisu wyborcza.biz odpowiedzialnym za rozwój biznesowy projektu. Do Polska Press przechodzi z Radia Gdańsk, gdzie odpowiadał za główne działy redakcji oraz rozbudowę sieci korespondentów terenowych.

Zmiana na stanowisku szefa "DB" jest dwunastą wymianą redaktora naczelnego w tytułach Polska Press od marca, kiedy właścicielem koncernu został Orlen (kontrolowany przez Skarb Państwa gigant paliwowy). Do tej pory stanowisko udało się zachować czterem naczelnym: Krzysztof Zyzik ("Nowa Trybuna Opolska"), Stanisław Wróbel ("Echo Dnia"), Jarosław Jabłoński ("Gazeta Współczesna", "Kurier Poranny") i Marcin Stefanowski ("Głos Dziennik Pomorza").

(PTD, 23.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.