Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 18, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Białkowska, Duda i Guzik nominowani do Nagrody Dziennikarskiej „Ślad”. Turnau nagrodzony za całokształt

Jan Turnau dostanie Diamentowy Ślad za całokształt pracy (screen: YouTube.com/Gazeta Wyborcza)

Monika Białkowska, Sebastian Duda i Paulina Guzik zostali nominowani do Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka. Diamentowy Ślad za całokształt pracy dziennikarskiej otrzymał Jan Turnau.

Kapituła Nagrody na posiedzeniu 15 czerwca 2021 roku nominowała trzy osoby:

  • Monikę  Białkowską, dziennikarkę „Przewodnika Katolickiego”, autorkę wideobloga „Przewodnik 24. Reportaż z wycinków świata”,
  • Sebastiana Dudę, dziennikarza, publicystę i redaktora kwartalnika „Więź”,
  • Paulinę Guzik, dziennikarkę TVP – prowadzącą i autorkę programu „Między ziemią a niebem”, współpracowniczkę m.in. Deon.pl oraz amerykańskiego portalu Crux.

Laureatem Diamentowego Śladu został Jan Turnau, publicysta i ekumenista, redagował działy religijne w miesięczniku „Więź” oraz w „Gazecie Wyborczej”. Turnau w rozmowie z „Presserwisem” stwierdził, że „czuje się zaszczycony i nie spodziewał się takiego wyróżnienia”.

Zwycięzca tegorocznej nagrody zostanie ogłoszony podczas wrześniowej gali w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

(BKS, 18.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.