Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ina Lekiewicz naczelną "Vogue Polska"

Lekiewicz jest aktywna w branży modowej od 20 lat (fot. materiały prasowe)

Ina Lekiewicz, fotografka i dyrektorka kreatywna na rynkach międzynarodowych, została nową redaktorką naczelną "Vogue Polska" (Visteria). Zastąpi na tym stanowisku Filipa Niedenthala, który po trzech latach żegna się z tytułem.

- Mam autorską wizję, która wykorzystując walory „Vogue Polska” pozwoli nieustanie go rozwijać i w nieodległej perspektywie utrwalić jego miejsce w światowej czołówce magazynów o modzie - wyjaśnia Ina Lekiewicz, cytowana w komunikacie prasowym. Pierwszym numerem, który zredaguje Lekiewicz, będzie "Vogue" wrześniowy, który ukaże się na rynku 26 sierpnia.

Ina Lekiewicz od 8 lat mieszka w Londynie i posiada prawie 20-letnie doświadczenie w branży modowej. W portfolio ma projekty jako fotografka, dyrektorka kreatywna i reżyserka. Do jej klientów należą m.in. Gucci, H&M i Zara, a także "Vogue Ukraine", "Vogue Turkey", "Vogue Portugal" i "Vogue Mexico". Jako specjalistka w dziedzinie mody i komunikacji wizualnej prowadziła wykłady na Uniwersytecie Warszawskim, Condé Nast School of Fashion, Istituto Marangoni i mastered.com.

Z "Vogue Polska" po 3 latach żegna się dotychczasowy redaktor naczelny magazynu Filip Niedenthal. – Jestem niezmiernie dumny z tego, czego wspólnie dokonaliśmy z całym zespołem Vogue Polska. To grupa fantastycznych i bardzo zdolnych ludzi. Móc stworzyć z nimi polską edycję Vogue’a to dla mnie niesłychany zaszczyt, i bardzo ważny etap w życiu zawodowym. Teraz przyszła chwila na nowe wyzwania – komentuje Niedenthal.

Na początku czerwca Visteria, wydawca "Vogue Polska", ogłosił odnowienie licencji na prowadzenie rodzimej wersji magazynu od amerykańskiej spółki Condé Nast przez kolejne pięć lat. Magazyn ma również wrócić do cyklu 12 wydań w roku (obecnie jest ich 9).

(PTD, 16.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.