Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z serwisów WP i Wpolityce.pl zniknęły teksty o podróżach europosła Czarneckiego

W poniedziałek na portalu Wp.pl oraz w serwisie Wpolityce.pl pojawiły się artykuły o podróżach Ryszarda Czarneckiego; oba zostały zdjęte ze stron, ale na WP trafił inny tekst na ten sam temat (fot. Piotr Molecki/East News)

Z serwisów Sportowefakty.pl oraz Wpolityce.pl zniknęły teksty dotyczące podróży europosła Ryszarda Czarneckiego, które odbywał za pieniądze Polskiego Związku Piłki Siatkowej jako jego wiceprezes.

W związku z opublikowanym w poniedziałek 14 czerwca na portalu Onet.pl tekstem Kamila Dziubki, dotyczącym tego, ile kosztowały Polski Związek Piłki Siatkowej samochodowe podróże Ryszarda Czarneckiego, na portalu Wp.pl oraz w serwisie Wpolityce.pl pojawiły się artykuły na ten temat. 

Jednak zarówno tekst "Majątek za podróże i pensja, której miało nie być. Tak w PZPS działa Ryszard Czarnecki" autorstwa Krzysztofa Kaczmarczyka, który opublikowano w serwisie sportowym Wirtualnej Polski, jak i artykuł Wpolityce.pl "Łakocie europosła Czarneckiego. Jeśli PiS nie chce skończyć jak PO, musi konsekwentnie pozbywać się czarnych owiec", cytujące tekst Onetu, zostały zdjęte.

Wpisane tytuły artykułów nadal pojawiają się w wyszukiwarce Google, jednak po kliknięciu na link w obu przypadkach wyskakuje błąd sugerujący, że teksty zostały zdjęte. 

Sprawę na Twitterze skomentował Kamil Dziubka, który stwierdził, że było mu bardzo miło, gdy WP i Wpolityce cytowały jego tekst o podróżach Ryszarda Czarneckiego za pieniądze PZPS. "Niestety okazało się, że oba teksty zostały już skasowane. No trudno. Czytać można wciąż i na wieki w @OnetWiadomosci" - napisał Dziubka.

 

Do tweeta Dziubki odniósł się Paweł Kapusta, redaktor naczelny WP SportoweFakty, który zaznaczył, że doszło do "małego nieporozumienia wewnątrz redakcji". "Dział sportowy, robiąc omówienie tego materiału, nie miał wiedzy, że inna redakcja od dłuższego czasu pracuje nad tym tematem" - napisał Kapusta i wkleił link do tekstu Szymona Jadczaka opublikowanego we wtorek przed 18, na stronie głównej WP. Tekst Jadczaka powstawał od dłuższego czasu i pogłębiał kwestie poruszone po raz pierwszy przez Kamila Dziubkę.

O powód zdjęcia tekstu zapytaliśmy naczelną wPolityce. Nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi.

(BAE, 16.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.