Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Mamoń wicenaczelnym "Dziennika Polskiego"

Marcin Mamoń w 2020 roku był sekretarzem w ambasadzie RP w Gruzji (screen: YouTube/Telewizja Republika)

Od wtorku zastępcą redaktora naczelnego "Dziennika Polskiego" (Polska Press Grupa) jest Marcin Mamoń, dziennikarz wcześniej związany m.in. z TVP oraz były dyplomata. 

Informacje "Press" potwierdził sam zainteresowany. - Jestem wierny zasadzie, że tylko prawda jest ciekawa. Interesuje mnie dobre dziennikarstwo, czyli takie, w którym chodzi o to, by wiedzieć i potem by wiedzieli inni - deklaruje Mamoń. Zastępcą redaktora naczelnego "DP" został 15 czerwca. O planach związanych z nową funkcją nie chce jeszcze mówić. 

Posadę Mamoniowi zaproponował Wojciech Mucha, który od 1 maja jest nowym redaktorem naczelnym "DP" i "Gazety Krakowskiej" (oba tytuły wydaje Polska Press). - W strukturze redakcji będzie odpowiedzialny m.in. za wzmocnienie segmentu wideo, a także dziennikarstwo śledcze oraz reportaż - mówi Mucha. Dodaje, że zaproponował Mamoniowi współpracę ze względu na "jego wieloletnie doświadczenie, bogaty dorobek dziennikarski oraz zaufanie, jakim go obdarzam". Zastępcą redaktora naczelnego w "GK" pozostaje Piotr Rąpalski (do tej pory również pełnił podobną funkcję w "DP").

Mamoń ostatnio publikował teksty w serwisie TVP.info. W 2018 roku został także szefem placówki TVP w Tbilisi i korespondentem telewizji publicznej w Gruzji. Wcześniej związany był z TVN, "Czasem Krakowskim". Jako freelancer wyprodukował kilkanaście filmów dokumentalnych z regionu Bliskiego Wschodu, Kaukazu i Azji Środkowej. Publikował m.in. w "Rzeczpospolitej", "Uważam Rze", "W Sieci", "Do Rzeczy", "Foreign Policy". Relacjonował konflikty zbrojne. W 2015 roku wraz z operatorem Tomaszem Głowackim był przetrzymywany w Syrii przez bojowników tzw. Państwa Islamskiego. W ubiegłym roku zostawił na krótko dziennikarstwo dla dyplomacji - był I sekretarzem ambasady RP w Gruzji. 

Od marca, kiedy właścicielem Polska Press Grupa jest Orlen (koncern naftowy kontrolowany przez Skarb Państwa), z oddziału koncernu prasowego w Krakowie odeszli Marek Kęskrawiec (były redaktor "DP"), Wojciech Harpula (dyrektor działu online) i Piotr Błoński (redaktor działu online).

Według danych Polskiego Badania Czytelnictwa średnia sprzedaż "Gazety Krakowskiej" w kwietniu wyniosła 6904 egz., a "Dziennika Polskiego" - 7354 egz.

(PTD, 16.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.