Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Akcje Ekipy Holding SA w tym roku będą notowane na giełdzie

Według badania See Bloggers i InfluTool tworzącego Ranking Polskich Influnecerów, Friz jest najbardziej wpływowym polskim youtuberem (fot. Karol Friz Wiśniewski/YouTube)

Akcje spółki Ekipa, założonej przez popularnych youtuberów z Krakowa, w tym roku mają być notowane na rynku NewConnect. Biznesowe plany Ekipy zaprezentowano podczas konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

O biznesowych planach Ekipy opowiadali w piątek na zakończenie konferencji online WallStreet 25 Karol Wiśniewski, który podbił polski YouTube jako Friz, i January Ciszewski, prezes i główny udziałowiec notowanej na giełdzie spółki JR Holding ASI SA, która w spółkę youtuberów zainwestowała.

Friz to obecnie najpopularniejszy polski youtuber i lider grupy twórców internetowych działających pod marką Ekipa. - Chcemy maksymalnie wykorzystać swoje pięć minut i jeszcze w tym roku na NewConnect pojawi się Ekipa SA - zapewniał inwestorów indywidualnych Wiśniewski. - Nasz wizerunek w internecie jest napędem tego biznesu, ale w przyszłości dochody z social mediów będą tylko ułamkiem większej całości. Poprzez dywersyfikację zabezpieczamy się na czas spadku popularności - mówił youtuber, którego kanał śledzi 4,4 mln subskrybentów.

Ekipa Holding SA wejdzie na giełdę poprzez tzw. odwrotne przejęcie, łącząc się z notowaną na NewConnect spółką BBInvest kontrolowaną przez JR Holding ASI SA. Wehikuł inwestycyjny Januarego Ciszewskiego w lutym kupił 12 proc. Ekipy Holding za 12,3 mln zł, a w sprawozdaniu finansowym wartość tych udziałów wycenił na 17,2 mln zł, co oznaczałoby wycenę Ekipy Holding na 143,8 mln zł. - Moim zdaniem to bardzo ostrożna wycena - przekonywał inwestorów Ciszewski, który zaznacza, że pozostaje tylko inwestorem Ekipy. - Nie mam żadnego wpływu na jej działalność operacyjną - powiedział.

Plan połączenia spółek ma być podpisany najpóźniej do 30 września 2021 roku. Po połączeniu BBInvest zmieni nazwę na Ekipa Holding. Prezesa i wiceprezesa spółki będzie wskazywać Ekipa, podobnie jak trzech członków rady nadzorczej. Spółka będzie działała w strukturze holdingu, będąc podmiotem dominującym. Spółkami zależnymi będą: Ekipa Management (pośrednik w kontraktach reklamowych, będzie zarządzać wizerunkiem twórców internetowych), Ekipatnosi (producent i sprzedawca ubrań i gadżetów), Piegon Studios (producent i dystrybutor filmów), Join our dreams (współproducent i wydawca gier), Ekipa Investments ASI (ma wykorzystywać okazje inwestycyjne z takich branż, jak: nowe media, gaming, digital business, entertainment).

Friz największe plany wiąże ze spółką gamingową i filmową. Join our dreams będzie celować z ofertą głównie w rynek amerykański, tworząc proste gry mobilne typu free to play, w których gracze będą mogli ze sobą rywalizować za pośrednictwem sieci. Natomiast Pigeon Pictures w fazie dewelopmentu ma już pięć dużych produkcji fabularnych: filmowych i serialowych. Kilkadziesiąt mln zł ma wynieść budżet serialu animowanego łączącego fantasy i sci-fi. Już przy tworzeniu jego scenariusza pracuje ok. 40 osób. - Długo, długo nikt nie zrobi w Polsce takiej rzeczy, choćby ze względu na koszty tej produkcji - zachwala projekt Friz. Premiera serialu jest planowana na 2023 rok.

(GK, 14.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.