Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 10, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Helios może pożyczyć 5 mln zł z Polskiego Funduszu Rozwoju

Sieć kin Helios wznowiła działalność 21 maja jako pierwszy multipleks (fot. materiały prasowe)

Sieć kin Helios (Agora SA) podpisała z Polskim Funduszem Rozwoju umowę pożyczki preferencyjnej w wysokości 5,031 mln zł.

Umowa została zawarta w ramach programu rządowego Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm. Do 30 czerwca br. Helios może wystąpić z wnioskiem o wypłatę pożyczki po spełnieniu warunków umowy. Pożyczka może zostać wykorzystana na finansowanie bieżącej działalności sieci kin.

Ostateczny termin spłaty pożyczki mija 31 grudnia 2023 roku. Według regulaminu możliwe jest umorzenie do 75 proc. otrzymanej kwoty, w zależności od spełnienia przez Helios warunków umowy (nieumorzona część pożyczki ma być spłacona w 10 równych ratach kwartalnych).

Przez ostatni rok z powodu pandemii kina w Polsce były zamknięte - z przerwami - aż do 21 maja 2021 roku. Wtedy wznowiła działalność sieć kin Helios - jako pierwszy multipleks, zaś pozostałe otworzyły się 28 maja

(IKO, 10.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.