Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Będzie film o reporterkach "New York Timesa" i aferze Weinsteina

W rolach reporterek "NYT" wystąpią Carey Mulligan i Zoe Kazan (screen: YouTube/Sti Lon)

Prawie cztery lata po tym, jak reporterki dziennika "The New York Times" - Megan Twohey i Jodi Kantor - ujawniły skandal seksualny z udziałem hollywoodzkiego producenta Harveya Weinsteina, o ich pracy powstanie film fabularny.

"She Said" zostanie zrealizowany na podstawie książki, w której dziennikarki "NYT" opisywały, jak słynny producent, szef wytwórni Miramax, wykorzystywał seksualnie aktorki i inne kobiety ze środowiska filmowego. Pierwszy artykuł dotyczący tego tematu na łamach "The New York Times" ukazał się 5 października 2017 roku. Harvey Weinstein przebywa w więzieniu - uznany za winnego dwóch gwałtów, został skazany na 23 lata.

Produkcja Universal Pictures ma ruszyć latem tego roku. Reżyseruje Maria Schrader, autorką scenariusza jest Rebecca Lenkiewicz (współscenarzystka nagrodzonego w 2015 roku Oscarem dla filmu nieanglojęzycznego polskiego obrazu "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego). W rolach Twohey i Kantor mają wystąpić Carey Mulligan (nominowana w tym roku do Oscara) i Zoe Kazan.

(MAC, 09.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.